| Maimmai a întrebat:

Aktiv Meno Soia isoflavone + Calciu + D3 30 tablete CAT timp se foloseste sunt bune de luat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tiriboxi a răspuns:

Buna,recomandarea mea este sa consumi produse naturale care pot contribui la buna functionare a organismului,iar calciu este princiupala substanta responsabila cu mentinera integritatii oaselor copii si adolescentii au nevoie de suficient calciu in dieta pentru a preveni problemele de mai tirziu, date de scaderea masei osoase produsul care eu l-am folosit de la firma care am o colaborare de ceva timp are un produs de exceptie ce contine calciu, vitamina D3 si magneziu,acesta este o formula ultra-densa continind citrate de calciu care furnizeaza doza zilnica recomandata de calciu, vitamina D si magneziu doua elemente esentiale pentru a optimiza absortia si utilizarea calciului, daca consideri ca informatiile sint benefice pentru tine si doresti sa le poti avea impreuna cu ceva detalii despre modul de administrare contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat