| UnusualV a întrebat:

Am 1, 60 inaltime;-?
care ar fi trebui sa fie greutatea mea normala?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bogdanst a răspuns:

Servus,acum depinde de tine, adica cum te simti tu mai bine de ex daca ai 1, 60 = 60 kg sau esi a doua varianta 1, 60 = 53 kg adica cu 7 kg mai putin de cat inaltimea ta.Dar ti-am spus depinde nu mai de tine daca arati bine la 1, 60 si sub 60 de kg sau peste si ai un corp bine contrurat, nu are rost sa slabesti happy. Sper ca t-ai fost de folos sfatul meu.O zi bua si sanatate din plin.

12 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna.
Maxim:52 kg
Minim:40 kg

| JackieSue a răspuns:

De obicei, greutatea ar trebui sa fie cu 10 mai putin decat cm de dupa virgula.

Ex.: 1, 60 ->60 cm dupa virgula -10=50kg.

| PinkDea a răspuns:

50 - 52kg

| Cappuccinooo a răspuns:

Buna.
Daca ai 1, 60 inaltime ar trebui sa nu depasesti 50 de kg.
Sper ca te-am ajutat kiss
Pa, pa.

| ineter007 a răspuns:

45-55kg pe cid baietii la acesta inaltzime 55-65

| eu_7950 a răspuns:

Pai ...cati ani ai?

| Diana6185 a răspuns:

Buna :*
Greutatea ta ar trebui sa varieze intre 38 kg - 48 kg.
Sper ca ti-am fost de folos, funda :*?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de varsta. Daca ai peste 18 ani ar trebui sa ai aproximativ 50 de kg, iar daca ai sub 18 ar trebui undeva intre 45-50 kg happy

| UnusualV explică:

Am 16 ani, bai deci scuze Diana, ti-am dat "stupid "in loc de "inteligent" blushing

| speeder a răspuns:

Aproximativ 50 kg...

| xx2mihay a răspuns:

Nu sunt sigur, dar cred ca 40-45 kg e OK.