| 00Openminded00 a întrebat:

Care este greutatea normala la o fata de 12 ani cu o inaltime de 1, 60m?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

La inaltimea ta ar trebuie sa ai intre 45-50 de kg

| Deea a răspuns:

50 de kg

| chelie91ptm a răspuns:

| Amelia94 a răspuns:

Intre 46-49 maxim 50 kg este normala.

| danielutzica a răspuns:

Intre 50-60 kg

| vlad_7956 a răspuns:

41-42

| Catherine a răspuns:

80 in sus happy

| Americana a răspuns:

Daca ai avea 50 la 12 ani ar fi prea exagerat.
maxim 45winking

| iOnUtsidyAnA a răspuns:

50 kg dragutzo:* ca 1, 60 - 10kg =50 kg :d asa se calculeaza din inaltime -10kg :*, te-am pupat