| dary01 a întrebat:

Am 1.65 m si 50 de kilograme. dar din pacate sunt putin pufoasa si nu stiu cum sa slabesc. imi puteti da cateva sfaturi pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Ti-as recomanda sa faci exerciti cu greutatea corpului (genoflexiuni, hiperextensi, flotari cu genunchi, daca nu poti normale de asemenea poti umple o sticla de 0, 5l cu nisip si apa si poti face exercitii pentru umeri si triceps ca sa nu ai mainile fleoscaite si https://www.youtube.com/watch?v=BsaD-BadB9M pentru abdomen, aceste exercitii sunt mai eficiente ca si clasicele abdomene, daca poti incearca sa faci tractiuni sau daca nu poti ajutate cu picioarele) si mananca carne si sa incerci sa limitezi din dulciuri si mancarurile pline de grasimi prajite, mai bine fier.

Răspuns utilizator avertizat
| RainbowDash1 a răspuns:

Dacă ai pana in 18 ani, esti încă in creștere si nu e nevoie sa dai jos kilogramele in plus.winking insa dacă totuși chiar vrei sa slăbești, trebuie sa tii o dieta, sa mănânci multe salate, fructe, legume si... Fără dulciuri! Trebuie sa faci sport in fiecare zi, sa alergi mult iar dimineața si seara poți face niște abdomene dacă ai burtica happy eu am ținut dieta timp de 2 luni, si am dat jos aproximativ 6 kg happy
Multă bafta si sa nu te infometezi!

| kytty04 a răspuns:

Esti in crestere dar poti sa faci niste exercitii de tae bo