| Ry0010 a întrebat:

Am 1,66 inaltime si 63 de kg? Trebuie sa mai slabesc sau sunt ok? Vreau raspunsuri serioase. Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Conteaza cum arați, nu neaparat nr de kg. in mod normal ar trebui sa ai 1, 66 de la întâlnirea ta -10= nr de kg ideal. Însă cunosc fete si la 68 kg si arata foarte bine, depinde si de constituie

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum, respectiv dacă eşti fată sau băiat, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Indicat ar fi să mai slăbești măcar 3 kg.

| Mayhem666 a răspuns:

Esti bine exact asa cum esti, de exemplu, eu am 1, 75 si am 60 de kg si oamenii imi spun ca sunt prea slab, dar nu conteaza ce iti spun oamenii, conteaza sa te simti tu bine in propria piele, crede-ma am invatat asta pe propria piele si am primit sfaturi foarte bune despre asta tot de pe TPU, si eu am lasat o intrebare destul de asemanatoare cu a ta, si am primit raspunsuri care ma sustineau. Te-am ajutat si eu cum am putut, sper ca ti-am oferit un raspuns destul de folositor. Bye!

| Roxin a răspuns:

Buna!

Din punct de vedere medical, conform IMC, greutatea ideala pentru inaltimea ta ar fi 55 de kg. Daca tu te simti ok asa cum esti, e inregula.
Daca simti ca trebuie sa faci o schimbare, fugi la sala. happy

Seara buna!

| g4mma a răspuns:

Esti okay

| Pikabu19 a răspuns:

Ar trebui sa mai slabesti putin. Dar daca te simti bine asa cum esti, e cel mai bine. Sa nu te ingrasi mai mult, sa ajunga greutatea sa-ti afecteze sanatatea.