| alexandrudominique a întrebat:

Am 1.70 si 54 de kg sunt anorexic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WID a răspuns:

Nu esti sub nicio forma anorexic. Parerea mea sincera? Ar trebui sa ramai asa si sa practici un sport, chiar si alergatul ajuta. Eventual, poti sa faci sala daca vrei "fizic de atras pzde" si nu numai. Incearca sa mananci cat mai sanatos si bucura-te ca nu pui prea multa grasime pe tine. E mai greu sa slabesti decat sa te ingrasi si nu cred ca vrei sa experimentezi. Sanatate!

| alexandrudominique explică (pentru WID):

Faceam deja sala + 3 ore de exerciții pe care le fac acasa.Dar mama spune ca sunt anorexic ca la 14 ani cântăresc prea putin idk?‍♂️

| WID a răspuns (pentru alexandrudominique):

Esti numai bine la 14 ani. Nu cred ca mama ta are cunostinte mari in domeniu, cum nici eu nu am, dar stiu sigur ca la varsta asta e bine.