| Anonim_1434 a întrebat:

Am 12 ani si 1.40 m si 40 kg vreau sa cresc mai mult, sunt al doilea cel mai mic din cls. in clasa a 6a si am colegi care au si 1.68.nici parintii nu sunt inalti dar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tomitza a răspuns:

Daca esti in clasa a6a ai 12 ani, inseamna ca ai fost dat mai devreme la scoala. Deci nu iti face griji. Iti pot da de exemplu un sport pentru a trebuie inalta: Baschet! Acum ca a venit si vacanta de vara, te poti duce in fiecare zi intr-un loc public cu cosuri de baschet si sa te joci dimineata vreo 2-3 ore. Eu asa am facut anul trecut si ma simt si mai bine si mai inaltwinking

7 răspunsuri:
| Alexa_8596 a răspuns:

1. 40 :o... Eu am 1. 54 si mai mult pe la 10 ani. Pei o sa cresti.laughing Ca te dezvolti pan`la 18 ani happy Si fa inot happy Ca e bun ala pentru dezvoltare.:p

Fundahappy>?

| Ana a răspuns:

Pai daca nici parintii tai nu sunt asa de inalti, nici tu nu prea ai sanse sa mai cresti mult. Fa sport, de exemplu inot, asa poate o sa mai cresti.

| ALY_2447 a răspuns:

O ideee care sa functioneze jaoca mult baschet

| ~~Ingerasul Riri:D~~ a răspuns:

Am aceeasi problema ca tine am tot 12 ani si 1. 40 dar eu am 30kg si sunt tot cea mai mica din clasa...am fost la tara si am jucat volei am facut sport si de la 1. 38 am 1. 40 in 2 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linisit, nu toti copiii cresc in acelaso timp. Logodnicul meu era o piticanie cand era mic, iar acum arata grozav. Si eu am fost cea mai mica din clasa pana intr-a 11-a si pana in primul an de facultate am ajuns mai inalta decat multe colege.

| Anonim_1434 explică:

For all.thnks...

| flavius1921 a răspuns:

Joaca baschet, mergi la bazin si inoata, la varsta ta daca faci sport o sa cresti foarte usor si repede.eu de la 14 ani am inceput sa cresc, pana la 14 eram printre cei mai mici, acum la 20 sunt printre cei mai inalti