| Costin1251351 a întrebat:

Am 12 ani sunt clasa a 6-C am 29 kilograme si am inaltimea de 1, 35, nu vreau sa practic sport, dar colegii mei imi spun ca sunt foarte mic de statura, iar fetele si baietii din cartier imi spun ca sunt prea mic si nu prea vor o relatie cu mine ca sunt scund? Dau funda + vot,, celu-i mai " tare " raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Nu te mai lua după ei. Dacă tu te simţi bine în corpul tău lasă-i să zică ce vor. Dacă consideri că eşti slab şi mic fă ceva să te înalţi şi să te îngraşi. Succes!

| SorinTudor a răspuns:

Cam slabut la 29kg si 1.35...incearca sa iei un complex de vitamine daca nu ai pofta de mancare.

| FrateleAndrei a răspuns:

Să nu fi trist fiecare suntem cum ne-a lăsat Dumnezeu. Sper că te-am ajutat.

| Rebeca21121 a răspuns:

Hei! Lasa-i sa zica ce vor ei! Ei nu zic asta decat fiindca asa au fost invatati cei care sunt diferiti fata de ei sa ii critice si sa ii injoseasca! Stai linistit, esti perfect! Nu iti fa problema din cauza asta, sunt alte lucruri mult mai importante de gandit in viata asta, decat lucruri ca cele de care tu iti faci probleme ^.^ Bucura-te de viata asta! Nu te opri din drum pentru ca asa vor uni >.> ..mergi in continuare si dale peste bot!

| Rebeca21121 a răspuns:

Hei! Lasa-i sa zica ce vor ei! Ei nu zic asta decat fiindca asa au fost invatati cei care sunt diferiti fata de ei sa ii critice si sa ii injoseasca! Stai linistit, esti perfect! Nu iti fa problema din cauza asta, sunt alte lucruri mult mai importante de gandit in viata asta, decat lucruri ca cele de care tu iti faci probleme ^.^ Bucura-te de viata asta! Nu te opri din drum pentru ca asa vor uni >.> ..mergi in continuare si dale peste bot! Si sti de ce sa le dai peste bot? Fiindca nimeni nu are dreptul sa iti spuna cum esti sau nu! ^.^