| LifeAndBooks a întrebat:

Hei! Am o intrebare...Deci situatia sta in felul urmator: acum jumatate de an am aflat ca un coleg de clasa ma place la modul ca efectiv toti prietenii lui faceau glume pe seama asta si imi trimiteau mii de biletele cu mesaje de dragoste in numele lui etc. iar atunci cand i-am intrebat de ce fac chestia asta unul din ei mi-a spus ca in sala de sport respectivul baiat le-a spus ca "i s-au aprins calcaiele dupa mine". Am trecut peste moment ignorandu-i pentru ca la momentul respectiv nu ma interesa si nici el nu a reactionat diferit. De fapt nu a focaut nimic in legatura cu asta. nu mi-a zis nimic, dar nici nu a ripostat. Acum insa simt inexplicabil un interes pentru el. Habar nu am de ce dar se intampla. Insa nu stiu daca ma mai place sau daca m-a placut vreodata. Si chiar daca m-ar placea si el habar nu am ce sa fac in sensul asta. Noi nici macar nu vorbim. Deloc. In clasa suntem asezati in banci diferite, in locuri foarte departate, nu avem prieteni comuni si nici in pauze nu ne prea miscam. Stam practic fiecare in patratul lui. Ma gandesc ca ar fi destul de ciudat sa merg la el, din moment ce nu prea am drumuri in directia aia. El este destul de timid iar de mine nici nu mai spun. Nici nu imi imaginez sa fac eu primul pas in mod direct, dar as vrea sa fac in asa fel incat sa il fac pe el sa faca ceva. In plus mai am niste probleme: ma enerveaza ca este cam mic de statura, adica e cam printre ultimii din clasa si are exact inaltimea mea, nici un cm in plus, iar mie de obicei imi plac baietii mai inalti si doi as putea sa trec peste asta dar ma enerveaza ca face pe indiferentul. Singurl lucru pe care l-am observat si asta destul de greu este faptul ca se uita la mine dar e atat de rapid incat cand vreau sa ii surprind privirea se intoarce. Nu stiu ce sa cred. Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vorbești cu el, n-ai sa afli ce simte.

| cdl42002 a răspuns:

Ai putea sa intri intr-o zi în vorbă cu el cerandu-i o temă sau ceva, sau să îi trimiți un mesaj cu un anumit lucru și după să îi zici ca nu era pentru el, ci din greșeală, doar că sa vezi cum reacționează. Sper că te-am ajutat cu ceva. Bafta