| Morsa123 a întrebat:

Am 15 ani si 1.55 m ( fata). Vreau sa slabesc cam 5 kg dar nu am timp de sport si oricum sunt foarte timida.
Daca renunt laa dulciuri, suc, fastfood as putea slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Da, poți. Cu condiția să nu te înfometezi. Mănâncă des și puțin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza timiditatea, sportul te-ar ajuta sa scapi de timiditate pe mine m-a ajutat, acum la problema cealalta renunta la ele bea multa apa, plimba-te pe afara, alearga.

| BIoody a răspuns:

Desigur. Dar trebuie si putina miscare big grin

| PavelAndrei78 a răspuns:

Cu siguranta vei reusi sa slabesti daca renunti mancarea de tip fast-food, dar si miscarea te ajuta. Poate nu ai timp sa faci sport, dar fa-ti timp macar sa mergi pe jos, 30 de minute macar. Bea apa alcalina care te va ajuta si la detoxifiere. Eu beau Calipso, apa de izvor usor alcalina. Mananca multe fructe, legume, peste, schimba-ti putin stilul de viata si vei vedea schimbarile.