| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti in cat timp pot slabi 10-15 kg, si cum as putea slabi?(nu vreau sa slabesc fff rapid)si ce sport as putea face acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Membra a răspuns:

Salutări.
În primul rând, ţin să te felicit pentru decizia ta prin care doreşti sa slăbeşti sănătos, adică nu foarte rapid, pe lângă iniţiativă. Slăbirea aceasta diferă de la organism la organism, de aceea nu-ţi pot spune cu exactitate un termen. Depinde mult de cursul dietei, dacă te ţii de ea într-adevăr sau faci pauze aiurea, fără rost. Poţi slăbi 10-15 kilograme într-un an sau un pic mai mult; să nu crezi ca un regim este simplu de urmat şi rezultatele vor apărea ca prin minune. Este vorba despre auto-educare, trebuie să înveţi cum să te alimentezi corect.
Ca legume şi fructe, poţi alege din varietăţile minunate pe care le gaseşti oriunde în magazine. Ardei graşi, cartofii fierţi în cantităţi cu bunul simţ, castraveţi, roşii, praz, salată verde, varza - poţi prepara si supă din ea; şi citrice precum lămâile, portocalele, mandarinele - sunt mai dulci, merele te ajută în orice cură, mai ales cele verzi sau Golden, pere, prune pentru digestie, nuci pentru proteine, banane, struguri. Apă multă pentru hidratare, pâine de secară sau neagră, integrală - nu mai mult de 2 felii pe zi, dacă se poate şi prajită, ar fi excelent. Ca lactate, doar degresate şi semi, precum iaurturile acelea slabe, laptele, brânzica dulce de văcuţă, brânza de capră am auzit că este recomandată. Elimină dulciurile, prăjelile, grăsimile, dioxidul de carbon din sucuri, adică sucurile, şi dă-te pe cele naturale cu pulpă. Carnea - pregătită la grătar, fiartă sau la cuptor fără condimente şi ulei, doar apă.
...precum: de vită, de pui, de curcan, de porc - dacă ai poftă doar, şi ai grijă să fie un muşchiuleţ slăbuţ. Dacă preferi ceva dulce, ia-ţi gândul şi luptă cu kilele alea sau îţi poţi pregăti o salată asortată de fructe fără zahăr şi alte cele.
Efortul fizic acasă este practic, te poţi ajuta de net foarte simplu, cu Youtube-ul. Wwww.youtube.com - caută aici exerciţiile cardio, şi tae-bo. Repetă-le astfel încât să îţi ocupi 30 de minute din timpul tău cu sportul, zilnic. Cântăreşte-te o dată la săptămână, fără prea multe exagerări. Ca bonus, mai ia pentru energie câte o tabletă de ciocolată neagră.
Eu îţi doresc mult succes, şi sper să ajungi unde-ţi doreşti. Dacă mai doreşti şi alte sfaturi, mă poţi contacta oricând pe aici.

2 răspunsuri:
| ooLaviii a răspuns:

Mda am gresitstraight face uh nu mai gresesti niciodatastraight face Thoamnee...