| vicky0p a întrebat:

Am 15 ani si am sani foarte mici... abia se vad... oare imi mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Teoretic, sanii cresc pana la 18 ani iar ritmul de crestere, dimensiunile lor fiind dependente de "bagajul" genetic al fiecaruia. Pe de alta parte, din cauza ca tesutul gladular al sanului este inconjurat de tesut adipos, marirea in volum a celulelor tesutului adipos conduce la marirea volumului sanului --- cu alte cuvinte, daca te ingrasi sanii isi vor mari volumul( vor parea mai mari)--- invers, daca slabesti, sanii isi vor micsora volumul.

| puncte a răspuns:

Pana la 18 ani mai exact

| chipicao2 a răspuns:

Da o sa iti mai creasca stai linistita sanii cresc cam pana pe la 20 de ani poate chiar mai multwinking mai ai timp :*