| marina_3808 a întrebat:

Am 16 ani si 1m57 si am 80 de kg vreau sa slabesc pana in iunie cam 10-15 kg, sunt d la tara nu pot face sport ca oamenii is rai si vorbesc credeti ca o sa resesc? va rog sa-mi spuneti... fac naveta nu pot sa ma duc la sala si nici diete nu pot sa tin ca nu am ambitie va rog sdati-mi un raspuns...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze ce cred altii...important e ceea ca vrei sa obtii.fa mult sport si nu manca mult si nici tarziu...ptr binele tau

| ruxi a răspuns:

Dimineata si seara poti sa faci cateva exercitii si sa mananci mai putin.

| ionut199701 a răspuns:

Am un prieten care a dat 36 kkg in 6 luni si na mai pus nimic si eu am porblema dar nu reusesc sa dau jos el a avut o dieta exagerta era asa
1 kg de pepene rosu intro zi
in a 2 zi un-2 cartofi fierti
a 3 zi 3 rosi sau 2 mere
si in a 4 zi un piept pui fiert da eu n-am reusit mai mult de 10 zilecrying

| teodora_6164 a răspuns:

Slabitul trebuie sa fie unul natural si nu cred ca e cazul tau la 16 ani Inafara de varianta sportului la virsta ta nu e indicat nimic.bafta!