| Tsukuyomi6 a întrebat:

Am 16 ani si am un dinte permanent crescut in spatele celui de lapte, peste cateva zile ma duc la operatie, care dinte o sa-l scoate cel permanent sau cel de lapte? cel permanent este crescut mult in spatele celui de lapte daca il scoate pe cel de lapte va fi loc gol acolo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Il va scoate pe cel de lapte, care nu are radacina. Probabil ca va trebui sa porti un aparat dentar care sa iti alinieze dantura.