| magibuci a întrebat:

Am 16 ani si de ceva timp imi tremura mainile si picioarele tot timpul nu rau de tot dar daca pun picior peste picior incepe sa se miste picioru ce sa fac? Am parkinson?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Corpul tau asculta de gandurile tele, colaboreaza cu el, vorbeste cu el asa cum vorbesti cu un prieten, tine-ti mintea limpede (respira usoar si adanc, ochii inchis sa nu fi distras de ce vezi in jur) si percepe ce iti transmite corpul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai asa ceva.
Iti pun 2 link-uri si convinge-te singur
http://www.exploremedicinetv.ro/......ament.html

https://ro.wikipedia.org/wiki/Boala_Parkinson

| Elena078 a răspuns:

Daca bei cafea poate fi si din cauza asta stresul dar cel mai bine ar fi sa mergi la un control