Întrebare recomandată | FaraNume347 a întrebat:

De ce imi tremura mainile, picioarele si abdomenul cand il incordez? Imi tremura mainile uneori si cand tin mana pe ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Probabil că te-ai forțat să faci un anume lucru și acum ai acele "traume". Deși, nu e normal să ai această stare mereu...indicat ar fi să consulți un doctor.

| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! S-ar putea sa ai lipsa de calciu. Si eu am avut de multe ori caderi de calciu, imi tremurau mainile si ma simteam slabita. Am mers la doctor si mi-a zis ca am spasmofilie (deficit de calciu si magneziu). Incearca sa iei cateva zile niste tablete de calciu sau sa bei lapte. Iti recomand sa mergi si la doctor pentru o mica investigatie.

| RealRap a răspuns:

Lipsa de calciu sau fa mai mult sport. Nu-i nimic grav.