| mynameiskiddo a întrebat:

Am 17 ani si toata copilaria am avut astm. am avut crize severe, am petrecut mult timp prin spitale. din cate am inteles odata cu pubertatea mi-a trecut si nici nu am mai avut crize de astm. am inceput sa fumez acum un an, dar sa zic asa maxim 2 tigari pe SAPTAMANA. sport fac de 2 ori pe saptamana, merg si cu rolele, si totusi doar 2 tigari pe saptamana am zis ca nu fac rau nimanui. Acum in schimb nu stiu ce s-a intamplat pentru ca de o saptamana am inceput cu tusea, febra o zi, probleme cu nasul... olynth, sangerari nazale probabil din cauza ca am folosit prea mult... dar inca respir greu, nu pot urca scarile calumea, tusesc parca la nesfarsit. Au fost si 3-4 luni in care n-am pus tigara in gura, iar in rest 2 max pe saptamana. M-am jurat ca nu mai pun tigara in gura dar vreau sa ma fac bine. Poate fi emfizem/cancer pulmonar? Sunt f deprimat crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bunica a răspuns:

Asa ceva nu se intreaba pe net.Mergi urgent la medic.

| Strocker a răspuns:

Noi nu suntem specialist deci nici nu iti putem spune.Pot sa fie complicatii sau sa revina astmul dar cancer pulmonar ma indoiesc.Du-te la un medic el iti poate spune exact ce ai doar daca ii spui tot si esti sincer.

| mynameiskiddo explică:

A fost o pneumonie, multumesc tuturor!