| cineva15 a întrebat:

Am 18 ani jumate, mi-am inceput viata sexuala de cateva luni cu o femeie de 35.problema este ca ejaculez foarte repede "primul numar" pot rezista cel mult 3 minute. ce imi recomandati? este vorba de ejaculare precoce? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este vorba de ejaculare precoce. Se poate datora unui exces de masturbare, lipsei de iubire si intimitate din relatie.
Este relativ complicat, trebuie rabdare si intelegere din partea partenerei. Cand simti ca te apropii de ejaculare, te opresti, scoti penisul din vagin, luati o mica pauza de 1-2 minute(cu saruturi, mangaieri, dar fara penetrare). Si apoi continuati. Faci asa de fiecare data pana cand actul sexual ajunge la odurata normala (pentru inceput puteti alege durata de 20 de minute, fara sa calculati si pauzele). daca faceti asta la fiecare contact sexual, vei vedea ca in 6-8 luni se vor vedea rezultatele, pauzele vor fi mai rare si in cativa ani problema se va rezolva complet. E important sa faci acelasi lucru de fiecare data si cand te masturbezi.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da,şi este recomandată vizita la un medic urolog pentru tratament şi la un psihosexolog pentru terapie sexuală.
Sănătate!

| brandiburu a răspuns:

Maestre e o vorba: repetitia este mama invatarii. Baga practica la greu si nu vei regreta.

De asemenea, dupa ce termini prima data, daca femeia stie meserie si vrea sa continue poate sa bage repede un oral (s-ar putea sa ai o senzatie usoara de disconfort/putina durere - e normal pentru ca penisul teoretic e invatat ca ar trebui sa doarma dar incearca sa rezisti si sa te exciti). Daca ai reusit sa depasesti aceste momente (de obicei e undeva la 2-3-5 minute maxim) si s-a sculat iarasi Gogu... va tine mult mult mai mult.

| PetreConstanta a răspuns:

Ti-ai luat o femeie care este de cursa lunga Ai avut curaj Cauta una de varsta ta Este un sfat

| MariusDef a răspuns:

Ca sa tii mult incearca sa fii egoist. Daca iti place si te simti bine, iesi, te joci cu partenera pana iti trece apoi continui. Si faci asta de fiecare data cand iti vine, stii tu... sincer uneori mi.ar placea sa fie mai rapid, dar cum sunt defect din fabricatie, mi-e straine terminatul precoce. Insa ca sa prelungesti foloseste-te de metoda, iesit la timp si asteptat sa treaca. Imaginatie, treaba asta la barbat e in creier, tine minte