| Gaby445 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa incep prin a spune ca sunt un adolescent de 17 ani, mi am inceput viata sexuala acum cateva luni si de prima data am observat ca nu dureaza mult si ejaculez, am aflat ca este ejaculare precoce, am facut analize si nu e din cauza sis. endocrin, ce sa fac nu mai stiu(Dau funda)

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Esti crud, nu ai experienta. Nu ai cum sa rezisti foarte mult.
Eu iti recomand sa decalotezi penisul. Asta o poti face la fiecare dus. Cand esti la dus, spala bine penisul prin decalotare, curatandu-l du degetul mare, printr-o usoara presiune. O sa fie in prima faza o senzatie de disconfort, dara facand asa te vei obisnui. Cu timpul, ar trebui ca acesta sa ramana decalotat si sa-si piarda din sensibilitate. Atunci sigur, sigur, nu o sa mai termini asa repede.
Foloseste prezervativul.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te excită gagica aia, ce varsta are fata?

| Emilian65 a răspuns:

Nu este vina sistemului endocrin, asa cum zici tu. Este din cauza ca asa pățesc toți băieții când fac sex prima data. Cu timpul acest fenomen se reglează automat.

| Gaby445 explică (pentru Emilian65):

Problema e ca am mai intretinut, într-adevăr nu ca prima data foarte repede dar tot asa.

| anonim3247 a răspuns:

Nimic că așa sunt toți la vârsta ta.