| kokohai a întrebat:

Am 24 de ani si mi-a iesit, un furuncul mare in noada fundului cat un ou de gaina, la medic numai la spart si de doua zile puroiaza si mirose foarte urat iau antibiotice oxacilina capsule mari, curge mult puroi ma dor picioarele, nu stiu ce sa fac, va rog in cate zile imi trece. ce sa fac sa imi treaca mai repede sa pot veni in tara sa merg la medici nostri aici sunt in vizita la cineva. va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

E bine că se curăță de puroi. Păstrează locul steril și ia tratamentul, rezultatele se vor vedea în câteva zile.
Însănătoșire grabnică!

| Lacoste a răspuns:

Buna.
Ai putea sa te dai cu ceai de musetel caldut acolo.Va grabi vindecarea.

| express11 a răspuns:

Vezi ca mai apar 3-6-9,depinde cum ai noroc.