| Anonim232323 a întrebat:

acum 1 ora am cazut la fotbal pe noada fundului si ma cam doare cand merg sau alerg problema e ca maine am meci de dimineata si trebuie neaparat sa-mi treaca. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masează zona traumatizată cu un antiinflamator: Ketonal, Diclofenac, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai nu mai mergi la meciul de fotbal, stai acasa sa te refaci.
Pune pe cineva sa-ti faca masaj, o sa-ti treaca pana la urma, dar trebuie sa astepti.
Te pup!

| Anonim232323 explică (pentru anonim_4396):

Buna. Nu intelegi ca e neaparat? Terrebuie sa merg

| andru10best a răspuns:

Pune gheata si fa masaj cu creme.

| kameleonic a răspuns:

Daca te-ai lovit la noada, o sa te tina durerea aproximativ 1 saptamana. Incearca sa-ti dai in seara asta totusi cu creme, poate mai amelioreaza durerea! Succes

| PwNZ a răspuns:

Incearca sa te dai cu bengay

| Stan_Victor_1987 a răspuns:

Baga-ti un supozitor, ketonal!