| julia19 a întrebat:

Am 41 de ani, 1.53 m si 64 kg, si as dori sa slabesc deoarece la inaltimea mea am o greutate foarte mare. As dori si eu un regim eficient, care stiti ca da rezultate si l-ati incercat. Chiar nu stiu ce regim sa mai tin. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutza_2917 a răspuns:

Ai ajuns la greutatea asta in timp? stii ca dupa o anumita varsta dai mai jos kilogramele depuse, si iti spun asta din proprie experienta, eu am 38 de ani, dar de fiecare data cand pun 2, 3 kg cu ajutorul unor suplimente si putina miscare in plus reusesc sa le dau jos cam intr-o luna si asa ma mentin la aceeasi greutate (1, 63m, 54 kg). Regimurile de slabire din pacate au ca efect ingrasarea ulterioara daca renunti la ele. In primul rand ar trebui sa vezi daca nu e problema de tiroida, dar daca nu ai probleme de sanatate poti incerca asta http://aloeveraforever.ro/cum-am-slabit-35kg.

Pentru Irinna, cand o sa ajungi si tu la varsta mamei tale nu vei mai gandi ca si acum, o femeie trebuie sa se simta bine in pielea ei indiferent de varsta si in plus grasimea nu e sanatoasa.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Foarte bine a zis Irinna,pe langa adaug miscare multa si alergatul pe banda,sunt eu baiat dar stiu ce vorbesc,candva am fost vicecampion la bodybuilding happy. Pentru "reteta perfecta" e bine sa mergeti la un nutritionist care in functie de tipul d-voastra somatic va va face un regim, dietele nu sunt universale, ceea ce ma poate ingrasa sau slabi pe mine nu e valabil si pentru alta persoana.Ciao

| Irinna a răspuns:

Beti ceai verde si faceti niste exercitii prin casa.
Si acum o intrebare care i-am pus-o si mamei(are 40 de ani), care vrea sa slabeasca :
Vrei sa pozezi in Playboy?(nu mi-o luati in nume de rau, dar la 40 si ceva de ani trebuie sa aveti grija de alte lucruri)