| Dizzyz a întrebat:

Am amorteli in mana dreapta foarte intense.Nu pot sa scriu datorita acestui lucru,E foarte greu. Vreau sa stiu de ce,si ce am?
Am cautat si am vazut ceva de sindromul tunelului carpian, dar acele amorteli sunt insotite si de dureri iar eu nu am nuci cea mai mica durere.De doua zile,am inceput sa amortesc incontinu, mai ales cand pun mana pe un pix.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlexRv a răspuns:

Buna.

Amorțeli = probleme cu nervii

Chiar ar fi indicat sa consulți medicul de familie, nu e de joaca cu asa ceva! Putem zice noi multe pe aici, dar tu ai nevoie ca cineva sa te consulte și da iți dea un diagnostic bazat pe probe, nu pe vorbe! Multa bafta și ai grija! happy

| Dizzyz explică (pentru AlexRv):

Da,m-am gandit ca voi merge maine la medic inainte sa pun intrebarea dar am vrut sa va cer parerea.Multumesc!

| Sirena_Mica_1976 a răspuns:

Amorteala este sigur din cauza unei problem la coloana, iar durerea poate radia in mana sau in picior, la fel si amorteala pentru ca se atinge un anumit nerv care raspune in manuta ta.Repaos la pat caldura la coloana si vei fi bine