| ady_5933 a întrebat:

Am aproape 19 ani 1.78 m si doar 64 kg.De fapt as vrea sa mai cresc in inaltime dar si sa ma ingras. Aveti sfaturi pentru mine? Am facut sport dar am crescut in 2 ani doar 1 cm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca, cu sport nu merge, o sa te ingrasi, pentru varsta ta este suficient, ai sa vrei sa slabesti dupa 30 de ani si n-ai sa mai poti, lasa asa nu face nimic pentru ingrasat, de crescut ai sa mai cresti inca doi centimetrii si eu cred ca sunt suficienti.

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

De ingrasat poate daca faci un tratament[de fapt o dieta la sfatul unui medic nutriutionist]dar de crescut ma indoiesc poaTE 1 CM dar nu mai mult ai 19 ani si deja,, stagneaza doar nu vrei sa fii girafa de 2 m si sa nu ti gasesti partener. nu? baiatul meu are 1 90 la 20...si de ani si mereu spune ca e inalt si cafetele nu vor baieti inalti. si tu...

| smilerz19 a răspuns:

Daca parintii tai sau rudele tale sunt scunde nu ai ce sa faci. Asta este structura ta.

| Aly_8868 a răspuns:

Pentru inceput cum adica doar 64 de kile? Atatea are mama la 40 de ani si pentru aproape 19 ani este mult 64 de kilograme! Daca vrei sa te inalti du-te la innot si la baschet.

| Allegria a răspuns:

Eu am 1 80 si 63 kg.si sunt bestiala!winking

| blogman a răspuns:

Din cate tin eu minte de la biologie pana pe la 22 23 de ani dureaza procesul de crestere asa ca poate mai ai timp, Cat despre ingrasat... e cel mai simplu lucru. Ia niste vitamine fa pofta de mancare si o sa vrei dupa sa dai jos happy

| bianca17_5869 a răspuns:

Http://doctor.info.ro/calculator_imc.html se pare ca ai o greutate normala. poate ai vrea sa pui ceva masa musculara.mergi la sala si mananca mult(regulat, cam de 5 ori /zi).

| Zaylok a răspuns:

Ma eu am 1, 78m si am 57kg.Ia nu va mai credeti voi asa de destepti