| Anoanonim5979 a întrebat:

Am avut un cos foarte mare, pe care l-am tot spart, desi nu trebuia încă, acum a devenit o bubă cu coajă in mijlocul frunții și nu știu cu ce sa mă dau sau ce sa fac sa scap mai repede, daca pun gheață nu mai e roșu și se înmoaie, mi-e frică să nu rămână semn

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| uanna29 a răspuns:

Și eu fac asta, mi au rămas semne..Nu foarte evidente dar ceva, ceva este. încearcă să te dai cu pastă de dinți înainte de culcare din aia mentolata pe coșuri ca sa le faci să dispară mai repede, chiar și pe bună făcută acum, cu aloe vera dacă ai prin casa.o tai pe jumate și Te dai cu ce e înăuntru pe față..sau cu oțet de mere, imbibi un betisor de ureche sau niște vată(șervețel) și dai fix pe bubă și coșuri dacă mai ai.iar a doua zi te speli pe față, dar nu le face pe toate Intr o seară, alegi una, te ții de ea o săptămână.a doua săptămână încerci altă variantă și vezi ce te ajută. dacă nu te ajută nimic te duci la un dermatolog si încerci cremele sau pastilele pe care ti le dă, sper ca ți-am fost de ajutor!
(Scuze dacă am greșeli, nu stau sa Văd ce imi pune autocorectorul de fiecare dată)