| Culturism69 a întrebat:

Am baut cam mult aseara.
Am dormit doar 2 ore, ca m-am trezit cu stari de voma.
Am reusit sa vomit doar foarte putin, nu am mai putut dormii, am avut niste stari urate de greata.
Pana la urma am luat un metoclopramid, mi-au trecut starile de greata, am reusit sa mananc ceva si sa dorm 2 ore.
Dar vad ca inca am o stare asa de oboseala si o stare ciudata.
Ce sa mai fac impotriva mahmurelii?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Organismul nostru se mobilizeaza si se apara in fata oricarei agresiuni din afara.Un fel de armata personala in lupta cu alcoolul si de multe ori, trebuie sa ne ajutam organismul sa invinga si cel mai bine este sa luam masuri de precautie.
Acum bea un ceai caldut si incearca sa dormi, dormi indeajuns!
Somnul vindeca. Daca te odihnesti atat cat iti cere organismul, te refaci mai repede.O noapte linistita iti doresc!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa nu mai bei! happy
In alta ordine de idei, zeama de varza murata cum s-a mai zis, castraveti murati, apa tonica... povesti de-astea.

| vangaelis a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa te odihnesti, sa te hidratezi, sa incerci sa te alimentezi cu mancaruri usoare si cam atat.

Zeama de varza este sarata, tu fiind deshidratat de dezhidrateaza si mai tare. Stomacul tau este in plina aciditate, provocata de ingestia de alcool si tu mai vii si zeama de muraturi? Intr-adevar aparent ai o senzatie de usurare dar nu este chiar asa.

| alexmzr a răspuns:

Incearca cu zeama de varza murata!