| entzückendesKätzchen a întrebat:

Am burtica si ma enerveaza...ajutoor...nu mananc paine deloc(nu tolerez glutenul), dulciuri mananc f rar, sucuri nu beau. c sa fac sa slabesc? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Fa abdomene. O doamna de la mama de la servciue era foarte grasa si ia povestit lui mama ca doar cu abdomene a slabit 30 kg.

| anUcy a răspuns:

Eu nu mai mananc de ceva timp de la ora 16.00-17.00 seara si la mine functioneaza.Iar la mine era chiar mai grav, adica aveam si inca am ceva colacei.Dra am observat sa s-au micsorat.

| TommyHilfiger a răspuns:

Fa bicicleta, banda sa stepper (unu din astea) cate 60 de minute pe zi, sau fa alergari in aer liber vreo 40 de minute. Orice numai sa TRANSPIRI, asa arzi caloriile si implicit slabesti. Funda?

| Sl0 a răspuns:

Du-te la doctorul de familie sa iti dea o reteta pentru slabit sau cauta pe net una care o poti urma. Apoi daca nu vrei reteta inceaca sa mananci cat mai putin si nu dupa 6 seara.Si daca nu vrei nici asta fa putina miscare.Niste abdomene de preferat sau alergat. Orice sport este binevenit.Cel si cel mai bine este sa le faci pe toate. Daca vrei sa dai burtica jos fa progrese.Numai Bine si Succes!

| Pirkko a răspuns:

Nu minimiza! Nu ai burtica, ai burta.

| sixtythree a răspuns:

Sportul e cel mai indicat, benefic si sanatos. Deci?

| SecretName1234 a răspuns:

Trebuie sa faci abdomente in fiecare zi, sa faci mai multe feluri de ex pentru abdomen.

http://www.sanatateata.com/frumusete/abdominale.htm

Succes! Funda?

| bogdanrvd a răspuns:

Fitness, tae bo, alergat, abdomene sau alege tu un sport care iti place si iti garantez ca te va ajuta cu slabitul.

| VanessaM a răspuns:

Incearca sa mananci din 3 in 3 ore (de ex dimineata poti sa mananci 2 fructe. la pranz mancare dar sa nu te ridici de la masa plina. si urmatoarele 2 mese poti sa mananci un fruct si o salata).sa nu mananci nimic dupa ora 8 seara si obligatoriu sa bei 2 litri de apa/zi (poti sa iti torni putin suc de lamaie in apa ca sa nu o bei chiar chioara). si binenteles ceva sport(poti sa faci abdomene, sau chiar sa dansezi). sper ca ti-am fost de ajutor!:*

| Adriiiii a răspuns:

Si eu am avut burtica.dar am scapat! eu nu mananc dimineata pentru ca nu pot. Tu ar trebui sa mananci pentru. ca micul dejun e cea mai importanta masa a zilei. la pranz mananci ceva usor (ce crezi ca e mai sanatos pentru organismul tau) si la ora 16:00 mananci un sandvis maxim doua si seara fructe.cat de multe fructe! Si evita prajelile... Sper ca ti-am fost de ajutor te pup pa pa

| Ana10000100 a răspuns:

Pai ...Incearca ACTIVIA ...Eu alta idee nu am dar cred ca merge cu ACTIVIA, daca ai folosit chiar toate solutiile.