| Maria_3931 a întrebat:

v-as pune intrebarea asta:am 1 77 si 74 de kg... ce trebuie sa fac ca sa slabesc macar 5 kg? nu mananc prajeli sau dulciuri .paine neagra...sucuri deloc beau apa si ceai... fac gimnastica seara...mananc fructe si legume...si... spuneti-mi si mine ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| kiddo a răspuns:

Inotul e super! Eu am 1, 74 si 58 kg, si deja la 61 kg ma simt asa aiurea. vara asta am alergat in fiecare dimineata. Pe cantar nu se vede diferenta mare, insa ma simt foarte bine.

Cel mai bine e sa mananci bine dimineata, mai putin la pranz si un iaurt sau un biscuite cu lapte sau ceva de genu seara. Eu manac cam ce vreau, dar fac multa miscare happy E bine ca faci gimnastica si nu mananci dulciuri sau prajeli, poate ca trebuie doar sa mai perseverezi un pic si sa nu te lasi.

Foarte bun sfatul Deeei, intreba-ti si doctorul si parintii happy ei te pot ajuta mai mult decat crezi happy

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu manca seara. Ia mesele la ore fixe. Bea la scoala un iaurt si atat... Mergi cat mai mult pe jos.

| oz a răspuns:

Inot.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Depinde unde sunt acumulate kg... dc se vad pe solduci nu e bine... dar daca esti mai dezvoltata nu e mkk...si eu am cam aceleasi dimensiuni dar nu arat chiar atat de rau...mergi pe jos, nu manca seara decat cu 2 ore inainte sa mananci...si fa cateva abdomene seara sau matanii...sunt chiar folositoare...

| DeeaPustoaica a răspuns:

Ti se pare ca esti grasuta? Hai lasa... ce pot sa iti spun eu...incearca niste remedii naturiste sau asa ceva. Du-te la un doctor, intreaba-ti parintii. Te vei descurca singura si vei ajunge la rezultatul dorit in final. happy Nu sunt specialista dar ti-am dat un 0, 1 procent dintr-un sfat.