| Borcanel a întrebat:

Am carat acum 30 minute 2 sacose grele cu visine.problema e ca dupa ce am pus sacosele pe masa am observat ca degetul mijlociu de la mana dreapta imi este amortit ( simteam furnicaturi in el ), m-am gandit ca e normal, dar problema e ca inca simt degetul amortit si culoarea lui este normala, sangele circula, m-am intepat cu un ac si degeaba, am tinut mana jos la nivelul picioarelor 5 minute, am scuturat bine din incheietura si inca nimic... vreau parerile voastre...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai comprimat un nerv din cauza greutatii. Stai linistit, sensibilitatea va reaparea in deget cu timpul.

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Incearca sa-l masezi.Trebuie sa-si revina. Poate ai facut febra la deget de la sacosele alea grele.
Trebuie sa-ti revi in cate va minute. Daca nu ai fi bine sa te duci la doctor.Dar nu e nimic grav din punctul meu de vedere.Sti asa mai patesc si eu dar la picioare parca imi amorteste si tot furnicaturi e sti ce fac il misc mult si isi revine.
Pa, pa!

| Afrodita_9380 a răspuns:

Nu e nimic grav.si eu am patit asta. pune gheata sau ceva rece p el.happy

| Borcanel explică:

Multumesc pentru raspunsuri, intr-adevar si-a mai revenit, dar in varful degetului tot simt o mica amorteala...l-am frecat si cu unguent mentolat...