| ALlex12727272 a întrebat:

Salutare cu respect, am și eu o întrebare și aș vrea să îmi răspundă doar persoanele care au trecut prin așa ceva. De aseară degetul mare de la piciorul drept îl simt amorțit, m-am gândit că am stat eu intr-un fel cu el și îmi trece rapid amorțeala asta. dar se pare că nu vrea sa plece și mă cam sperie, de la ce poate sa fie? Am verificat cu mana în același timp venele de la picioare și bat amândouă egal, deci circula sângele ok, și nu s-a schimbat nici culoarea la deget, sânge este, dar unde este problema cu amorteala...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

O fi de la un nerv daca la circulatie nu ai nimic schimbat. Du-te la un neurolog.

| ALlex12727272 explică (pentru StoicAnalysis):

Mai stau 3, 4 zile sa vad daca îmi trece, daca nu mă duc la doctor

2 răspunsuri:
| VladAntonio a răspuns:

Atat timp cat circulatia este ok nu cred ca trebuie sa-ti faci griji.
Incearca sa porti inncaltaminte lejra o perioada.
-> ai de asemenea grija si cum iti tai unghiile la picioare.

multa sanatate iti doresc.
-> pentru orice nelamurire, medicul dumneavostra de familie va fi bucuros sa va raspunda.

-Sper ca raspunsul meu sa-ti fie de ajutor ( Vlad ).