| kakarot a întrebat:

Am cerul gurii si gingia inflamate! Nici nu pot manca, ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un medic stomatolog, el iti poate spune cel mai bine care este cauza inflamarii gingiilor. Inainte de a merge, intereseaza-te de un stomatolog bun din orasul tau, cred ca nu vrei sa pici pe mana unui care face treaba de mantuiala.
Pana atunci, clateste-ti gura cu apa si sare/bicarbonat sau apa de gura pentru a mai reduce bacteriile. Mie asta mi-a recomandat doctorita mea sa fac atunci cand am avut gingiile inflamate. Insa asta nu e o solutie permanenta, mai ales daca problema persista. Cel mai bine e sa te duci la doctor si sa-ti spuna ce sa faci dupa ce se uita la tine.
Succes!

| kakarot explică (pentru lovegirl15):

Apa si sarea au facut minuni! Multumesc! funda.

| lovegirl15 a răspuns (pentru kakarot):

Ma bucur foarte mult ca te-a ajutat! happy

3 răspunsuri:
| angelcore a răspuns:

Du-te la medic.