| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat Proctozan contra hemoroizilor, si in instructiune scrie ca nu se poate folosi in acest timp prezervativele, ca se rupe din cauza componentei acestui preparat. Nu inteleg cum? De ce sa se rupa, ce are una cu alta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Proctozan contine o substanta care dizolva prezervativele. Astfel, daca te ungi cu proctozand si apoi faci sex a.nal protejat, nu vei fi protejat de fapt, fiindca prezervativul se va rupe sub actiunea medicamentului.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scuze pentru punctul din mijlocul cuvantului, siteul nu-mi permite sa scriu acel cuvant la aceasta categorie.

| dannyel86 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu-i asa ca e enervant ca nu te poti exprima cum doresti? happy Eu zic sa facem o lista cu cele interzise, sau sa se spuna in clar de administratori ce termeni si de ce nu ii putem folosi pe TPU. Un alt cuvant e "masturb..." (intelegi tu continuarea). Mi se pare aberant, atat timp cat explicatiile ating teme medicale, inevitabil de exprimat.

| Brigaela a răspuns (pentru dannyel86):

Este enervant, astept si eu cu nerabdare rezolvarea. Sunt sigura ca va veni, intotdeauna adminii au fost atenti la nevoile utilizatorilor.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

E doar in cazul analului? Eu asta stiu, doream sa aflu daca are legatura cu sexul obisnuit.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea este ca nu trebuie sa vina in contact prezervativul cu alifia. Practic alifia asta (sau supozitoare, ca sunt si de astea) dizolva prezervativul. Trebuie sa ai grija sa nu se intalneasca

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Situaţia respectivă se referă strict la sexul an*al happy
Oricum, dacă ai hemoroizi, este INTERZIS să faci sex an*al!

Poţi face sex normal/vaginal, NU are nici o legătură tratamentul an*al cu sexul vaginal : important este ca produsul să NU intre în contact cu prezervativulwinking

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackAndWhite1 a răspuns:

Asculta instructiunile ca nu sunt puse degeaba