| anonim_4396 a întrebat:

Am doua pete albe mici pe limba si nu stiu de la ce sunt, de fapt cred ca sunt de cand fumam pentru ca fumul ma ardea pe limba! Ce remedii sunt pentru aceasta problema sau e ceva grav? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

Posibil vreo alergie.Am si eu asa ceva.Doar ca nu e de la fumat ci e de la mancarurile cu prea multa acrime. Uneori trece de la sine. DACA vrei s-a scapi de ea atunci adreseazate la farmacie.Tin minte ca mama mi-a cumparat de acolo odata un remediu pentru aceasta problema, dar sorry, am uitat cum se numeste.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi cancer sau o simpla problema de pigmentatie. Mergi la medicul de familie. Aici nu te poate ajuta nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
O cura de detoxifiere te-ar putea ajuta.
Mergi la medic sa te vada.
Te pup!