| anonim_4396 a întrebat:

Am facut 160 de kg si nu mai stiu cum as vrea sa arat ca un jucator de fotbal cum ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ce inaltime ai? Ca 160 de kg sunt prea multe chiar si pentru un jucator de fotbal american! Greutatea asta te recomanda catre atletica grea sau catre sumo.

| Violleta2022 a răspuns:

La 160kg esti deja obez!
In cazul asta, terbuei sa incepi prin a reduce drastic portiile de mancare, elimina in totalitate snakurile dintre mese si apucat serios de facut miscare, alergare usoara mai intai si cresti distnata zilnic.