| EmilTraian95 a întrebat:

Vreau sa infintez un club de fotbal in cartierul meu dar nu prea stiu pasii. Ma puteti ajuta? Am vorbim deja cu Agentia Judeteana de Fotbal insa nu m-au lamurit prea tare. Mi-au spus ca am nevoie de un avocat. Dar as vrea sa stiu mai multe despre costuri si restul. A mai facut cineva dintre voi asa ceva?

2 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Sunt antrenor si manager la un astfel de club si sincer nu merita sa te apuci costuri pentru un campionat de aproximativ 14 echipe se ridica undeva la 12.000 de lei pe an doar deplasari si arbitrii si chestii de genu, iar mai nou un club de fotbal trebuie sa il inregistrezi ca si ascociatie si ai nevoie de avocat care sa mearga la Bucuresti si de stampila de firma si chestii de genu deci daca ai banii multi poti sa te apuci daca nu stai linistit,

| EmilTraian95 explică (pentru TudyCFR):

Pasiunea noastra e prea mare, am fi in stare sa investim fiecare cate 250 de lei pe luna pentru echipa. Si suntem 20 de persoane. Mai este doar o echipa in oras sigur obtin si o sponsorizare de la Consiliul local. Pe mine ma intereseaza in mod special cat ma costa inceputul priectului adica avocatul si actele. In rest imi pun inima inainte