| Andyyyyy a întrebat:

Am facut acum 3 luni un chiuretaj, la 30 zile dupa am avut menstruatie, mai putina ca de obicei si groasa... iar acum de 2 luni tot astept sa-mi vina, dar nimic ...am tot avut dureri de burta, semn precum ar trebui sa-mi vina. sex protejat,(inainte de finalizare foloseam prezervativ) ce ar putea sa fie? posibil sa fi ramas gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Mergi de urgenta la doctor.
1. Dupa chiuretaj e bine sa stai o luna cuminte.
2. Nu e normal sa intarzie atat.
3. Dupa o intrerupere de sarcina sansele sunt mult mai mari sa ramai iar insarcinata daca nu te protejezi (sper ca nu e cazul tau)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate chiar mori.cine stie? s-a intamplat si la case mai mari.dar nu-i bai.te intalnesti xcu copilasul tau al de tocmai l-ai ucis.te va privi in ochi si te va intreba; de ce MAMA?

| PinkPanther a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce simplu e sa judeci un om fara sa ii stii motivele. Asa e hai sa interzicem chiuretajul, si sa aducem pe lume copii facuti de femei care nu isi permit sa ii creasca si sa ii condamnam la o viata in mizerie, saracie si tristete.

| Andyyyyy explică (pentru anonim_4396):

Nu am facut ca am vrut eu..., si doar asa a fost sa fie! am avut o intrerupere de sarcina, nu am facut-o de placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa stam cu cracii in sus de la 11 ani cand toate cred ca p.a e paousica, fara sa ne asumam si responsabilitati, asta asa doar fiindca e bine cateva secunde.sau sa sarim din scula in scula ca albinuta din floare in floare ca barbatii se cred tauri comunali si majoritatea nu-si pot tine pantalonii pe ei? la urma urmei trebuie sa ne simtim bine nu? si santem inzestrati cu cateva gauri? si apoi doctorii? trebuie sa traiasca si ei.

| PinkPanther a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce presupui ca are 11 ani? nu sunt de acord ca o fetita sa faca sex, si da trebuie sa iti saumi responsabilitatea. Dar uneori un avort e mai recomandat decat sa pastrezi copilul... daca din cauza unor probleme de sanatate iti pui viata in pericol? daca nu ai bani sa te intretii pe tine si un copil ar complica prea mult situatia? Sau daca se vede in radiografie ca iese cu malformatii? In cazurile astea zic ca mai bine ai alege avrotul decat sa iti chinui copilul o viata intreaga.
Nu mai judeca fara sa cunosti situatia.

| mihalemnaru a răspuns:

Andy eu zic ca iti faci un test de sarcina!