| ioana_5244 a întrebat:

Am facut alergie la oua de casa si mi-au aparut niste bubite pe tot corpul(inclusiv pe fata) ma dau cu mixtura mentolata ca sa nu ma mai scarpin.intrebarea mea e cum as putea scapa de ele mai repede deja le am de 3 zile si nu le mai suport.imi este rusine sa ies din casa.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Esti sigura e alergie? Ar putea fi rubeola sau rujeola, boli ale copilariei, infecto-contagioase. Daca era alergie, eruptia ar cam fi trebuit sa cedeze dupa 3 zile.

| anad a răspuns:

Du-te la medicul dermatolog fiindca alergiile pot fi foarte periculoase. S-ar putea sa fie ceva serios si sa erupa si mai mult(se poate manifesta si cu umflaturi pe unele parti ale corpului: maini, picioare, fata). Poate sa nu-ti treaca si 2-3 saptamani. Daca mergi la medic si-ti da tratament, iti trece in cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu la fel da mie mi-au trecut dupa o zi depinde ce fel de bubitze, eu am luat claretine este foarte bun pentru toate felurile de alergii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste alt vinovat!

| Emma_5696 a răspuns:

Hey laughing. si eu am patit la fel. deci pana la urma este alergie la oul de casa?

pf...