| Dimmu01 a întrebat:

Am facut candidoza dar nu mi-a aparut decat o singura bubita si fac tratament de vineri dupa amiaza. Iau metronidazol de 3 ori pe zi si folosesc o crema (lomexin) dar inca nu mi-a disparut bubita. sa ma duc la dermato? sau sa mai astept 2 3 zile sa vad daca se vindeca si sa merg dupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miriam55 a răspuns:

Nu mai mergi la dermatolog. Ai fost o data. Daca ai deja si ai mai facut o data tratament, de ce sa te duci DIN NOU la dermatolog. Ai prea multi bani?

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Esti baiat sau fata? daca ai o singura pata/buba pe penis se trateaza cu crema clotrimazol. Daca esti fata inseamna ca ai scurgeri vaginale de culoare alb galbuie si iritatii la intrarea in vagin, pentru scurgere se fac spalaturi vaginale cu tantum rosa si pentru iritatie se aplica clotrimazol crema sau nizoral.

| Bogdan1o a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un medic, nu e recomandat sa iei medicamente fara sa consulti un medic specialist...dermatolog

| Ionel97 a răspuns:

Salut dimmu, imi poti lasa idul tau de mess sa vorbim ceva?