| InvalidShark09 a întrebat:

Am făcut recent otită. Am mers la medic, unde mi-a curățat urechea cu probleme și mi-a spus să aplic niște picături odată la vreo 6 ore. Când folosesc picăturile mă doare tare urechea, de parcă mă apasă ceva în ea. e normal? de asemenea urechea e mereu înfundată când ai otită? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

E normal sa doara, deoarece iti e "bolnava" si simti un fel de presiune. Si cam da, e infundata in majoritatea timpului. Incearca sa iti pui vata, fara spirt sau alte prostii dupa ce iti pui picaturi.