| Binnu a întrebat:

Salutare. Am probleme cu urechea stanga. Am fost la mare si am venit racit de acolo. Dupa 2 zile de gripa normala(doar tuse si muci), a inceput sa ma doara urechea insuportabil. Am mers la ORL-ist si a zis ca am otita externa. Mi-a recomandat el ceva picaturi si am urmat tratamentul doctorului. Urechea nu ma mai doare deloc. Insa, cred eu ca datorita acelor picaturi, urechea e aproape complet infundata. Deci durerea a disparut, insa acum am urechea infundata. Deja stau de 1 zi cu ea asa, pana am decis sa scriu acest post. Sa merg la doctor sa il intreb ce naiba am din nou? Sau o sa se desfunde singura urechea? Alcool boricat si Otipax sunt solutiile pe care mi le-am introdus in ureche! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AncutaM a răspuns:

Mergi la medic, sau macar suna-l, explica-i ce se intampla sa-ti confirme daca este sau nu nevoie sa te mai deplasezi o data la cabinet.

Sanatate!