| VladLungu a întrebat:

Am facut skanderberg fara incalzire si m-am fortat ceva, cateva zeci de minute am simtit o durere la brat.dar pe parcurs mi-a trecut...eu fac si sala,seara,in ziua respectiva du skanderbergul m-am dus la sala si nu am putut sa fac nimic, m-a durut bratul. Ziua urmatoare nu mai aveam nicio durere dar cand ma incordat sa fac iar skandenberg iar ma lua durere si nici in ziua aceea nu am putut sa fac sala.Am citit pe net ca as avea tindinita, cate zile de repaus fara sa fortez bratul trebuie sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ggghhghgh a răspuns:

Durerea de brat poate sa vina datorita suprasolicitari, adica si eu am dureri cand ma mai fortez, eu am la inchieturi stiu ca 3 zile m-a durut inchietura si dupa mi-a trecut dar am stat cuminte 3 zile...ia o pauza si vezi dupa ce se intampla. FUNDA?