| d0areu a întrebat:

Am febra 39, am luat medicamente si nu imi trece. Help! Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil sa fie inceput de apendicita, si la mine s-a manifestat la fel. Fugi urgent la doctor.

| RoyDupuis a răspuns:

Te sfatuiesc sa consulti urgent un medic!

Vezi sa nu fi facut scarlatina! In cazul asta febra nu o poti scadea decat cu comprese cu apa RECE, schimbate la max 5 min sau cu sosete pline de otet in picioare (intr-un prosopel)... dusuri reci etc. Febra pe timpul zilei poate oscila intre 38-40, iar pe timpul noptii deloc! Te-ai cautat de bubite pe burta, piept, maini si picioare? Astea nu apar in prima zi! Mai intai apare febra...

mai multe detalii despre scarlatina:
http://www.totuldespremame.ro/copilul-tau/sanatate/scarlatina-la-copii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun Help, mergi la medic

| iulian1302 a răspuns:

Deoarece febra de 39 este foarte mare cel mai recomandat este sa suni de urgenta la ambulanta sa vina si sa iti faca un Algocalmin injectabil pentru ca aceasta febra este foarte periculoasa!

| AKARA0 a răspuns:

Ba deci stai calm.
Si eu am avut febra 39.
O sa iti recomande medicul niste medicamente bune, si daca n-ai otet cumpara-ti laughing

| d0areu explică:

Merg maine la doctor, ce sa fac sa imi scadafebra pana maine? Ps nu am otet

| d0areu explică:

Oare daca ii dau 10 lei medicului ii v-a spune tatalui meu ca am nevoie de cateva zile de odihna, fara sa ma obosesc prea mult si fara sa lucru, doar sa stau in pat?