| Shine28 a întrebat:

Help! De dimineata am constatat ca am varicela..Am fost la doctor si mi-a confirmat. Mi-a spus sa iau antitermice si mi-a mai dat cateva sfaturi. Voi cum ati scapat mai repede de ea si cum v-ati simtit? Ati facut febra? Ce medicamente ati luat?:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ce doctor ai fost, astăzi sâmbăta?
Urmezi medicația recomandată, fără baie generală până la vindecarea completă. În situația în care te mănâncă pielea, iei de la farmacie mixtură mentolată și dai pe zonele afectate.
Sănătate!
Pa, pa.

1 răspuns:
| PulbereDeStea a răspuns:

Nu stiu daca a fost pojar sau varicela, dar aveam bube pe tot corpul si aveam mancarimi. Daca te mananca sa nu te scarpini ca risti sa ramai cu pete dupa ce iti trece boala.Eu am avut cateva dar mi sau mai dus acum.M-am simtit foarte prost, mie mi-a dat o solutie mentolata sa ma dau pe corp si cred ca si ceva pudra.Stiu ca dupa vreo 5 minute eram toata alba deoarece ma dadeam peste tot.