| XxAlex2001 a întrebat:

Am fost la basket si am dat un dunk, cosul era ud (metal) si am alunecat pe spate cred ca de la 1m. Nu ma doare spatele sau altceva ma doare de undeva de unde incepe mana, nu stiu cum sa explic de unde e ceva os rotund ma doare inceputul mainii( nu umar sau cot) daca misc mana in spate ma doare la fel si inspre dreapta daca o misc in fata sau stanga ma doare putin. Stiti ce ar putea fi? E de mers la doctor sau se vindeca de la sine? Iar inainte sa ma doara mana ma durea gatul cumva si nu puteam sa misc in partea dreapta, acum nu mai am aceea problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-ți un RMN să n-ai surprize și să nu mai poți da dunk mai târziu

| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Teoretic cel mai ok este sa mergi la doctor si sa iti faci o raza la mana care te doare. Te-ai lovit si la cap?

| XxAlex2001 explică (pentru Stanciu_Agnes_Daniela_1994):

Nu, am cazut gen pe mana sa mi amortizez caderea. Undeva in coltul drept jos al mainii si ma doare in zona radius sau corbus ceva de genul