| AmYnAaa a întrebat:

Am fost la farmacie si am cumparat o crema preparata de farmacie pentru pete si spirt de fata. Mi-a zis o femeie ca timp de o saptamana sa ma fac cu spirtul si cu crema in fiecare seara ca o sa mi curete fata o sa se duca pielea pana acum m-am facut o data si toata is rosie. Cate zile imi recomandati sa ma fac cu ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

De la spirt te-ai inrosit. In concentratie prea mare, afecteaza tesutul.
Du-te la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| RebecCa11 a răspuns:

Asta nu iti poate spune nimeni decat un doctor sau o farmacista care cunoaste despre ce e vorba! Eu zic sa nu asculti de uni si de alti ca poate iti faci rau.

| DariaHàhaa a răspuns:

Du-te la un doctor. Dar eu ti-as recomanda 3 zile. Am facut si eu tratamentul asta.

| AmYnAaa explică (pentru DariaHàhaa):

Aaii facebook sau ceva sa mai imi spui si mie detalii? te rog lasa-mi ceva sa pastram contactul

| DariaHàhaa a răspuns (pentru AmYnAaa):

Am uitat sa-ti spun ca dupa prima utilizare a spirtului mi s-a inrosit fata si n-am mai folosit spirt. Dar eu zic sa te speli pe fata cu sapun cu sulf sau malai. Curata bine tenul.happy Si nu pot sa intru pe facebook ca mi s-a stricat facebookul.

| AmYnAaa explică (pentru DariaHàhaa):

Sa ma mai fac 2 zile? ca o zi mai m-am facut si apoi se duce pielea
singura? ca eu nu vreau sa o dau sa raman cu semne

| RewerDivli a răspuns:

Du-te la medicu de familie si intreaba ce ti-ar trebui, bafta.