| eugensuperstar a întrebat:

Am fost la spital si acolo au zis ca am pancreatita acuta. Am refuzat internarea.Ce pot pati e grav pancreatita acuta? Care ati avut pancreatita acuta cat ati stat in spital cum a evoluat? Va rog care aveti pancreatita acuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dyalema a răspuns:

Cum te simți?

| eugensuperstar explică (pentru Dyalema):

Mersi pentru mesaje am fost la privat am scapat de pancretita acuta dar acum am probleme la colecist ar trebuie operat dar in conditile astea aman cat se poate.Nu pot raspunde la mesajele private ca am statutul junior

| Dyalema a răspuns (pentru eugensuperstar):

Mă bucur că ești bine! Chiar am intrat de multe ori pe TPU să văd dacă mai zici ceva. Cum a fost? Cum te simți acum? Ce mănânci?

6 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Daca se infunda canalul coledoc mori in 4 ore

| nicu991 a răspuns:

Omule, inca odata iti zic ca dai raspunsuri aiurea pe langa subiect.
Din pancreatita acuta nu se moare, se ia tratament. In ruptura de pancreas poate surveni moartea daca nu se intervine chirurgical si aceea apare in traumatisme toracice, nu asa ca vrea pancreasul sa se rupa de unul singur.

| macintosh a răspuns:

Te rog mult mergi la spital. Sunt cadru medical si iti zic sincer ca nu e de gluma...

| SoHappy a răspuns:

Urgent la medic!