| Dariusprds a întrebat:

Am fost la un psiholog si am fost diagnosticat cu depresie, si nu stiu daca este din cauza asta dar, de ceva timp dintr-o data in timpul zilei incepe sa ma intepe in partea stanga, la inima, nu stiu din ce cauza ar putea fi, daca imi poate spune cineva, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana19928 a răspuns:

Te asigur ca inima nu doare decat in patologii grave, depresia presupune schimbari la nivelul transmiterii sinapselor dintre neuroni, afecteaza nivelurile de dopamina si serotonina, esti stresat, iar stresul se resimte fizic. Fie ca te doare capul sau te inteapa in diverse parti. Uneori se acumuleaza niste gaz fie in intestin, si te doare, fie in zona toracelui. Mergi totusi la un medic si spune-i ce probleme ai

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la suparare se intampla, asa patesc si eu cand sant trist ma inteapa in zona inimii. Daca o tinem asa o sa murim mai devreme in viata, supararea reduce nivelul de trai la cei care o suporta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un doctor ar putea sa afle cauza, programeaza te pentru inima la un Ekg. Electrocardiogramă. Aceasta analiza va depista daca sunt sau nu probleme cu inima.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un psihiatru! Doar acesta poate diagnostica si trata depresia.

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Daca sunt de la nervi am fost la medic si mi-a dat o pastila roz ceva de tip nurofen, calmogen (placebo) fara efect am cautat alte moduri de a scapa de durere dar am investit prea mult ca sa le pot face publice

| Tormented0ne1 a răspuns:

Încearcă sa te adresezi unui medic cardiolog.

| Tormented0ne1 a răspuns:

Cardiolog?