| bacterie a întrebat:

Salut, am de ceva timp problema asta... fac fotbal de performanta de vreo 5 ani, dar pana acum 1 an nu prea am avut aceasta problema. De fiecare data cand vin de la antrenament, dupa efort, trag aer in piept si incepe sa ma intepe in zona inimii si nu stiu de ce. Mi-ati putea spune care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Psychic a răspuns:

Mergi la medic, el stie ce sa faca, poate nu ai nimic, doar vreo nevralgie sau o calcifiere la plamani de la vreo raceala mai veche.

| MSandu52 a răspuns:

Daca fumezi lasate de fumat,
Daca nu ori ai probleme cu inima, ori e din cauza efortului depus, eu zic sa mergi la doctorul de familie sau unu mai specializat si sa il intrebi ce poti face in asemenea situatie, si eu patesc asta dar daca nu trag aier foarte mult in piept nu ma mai inteapa, si seara cand dorm intr-un fel ma inteapa, daca patesti si tu asa noaptea dormi ori pe spate ori pe partea stanga.

| dolce61970 a răspuns:

Daca fumezi asta e problema si mie mi se intampla exact acelasi lucruthinking acum nu stiu daca nu fumezi poate iti da altcineva raspunsulhappy