| IonCucu a întrebat:

Am ganglioni limfatici, ce ma fac? Daca ma duc la doctor ce tratament o sa-mi dea? Cum ma lecuiesc? E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Nu mai pacali lumea si schimba-ti fotografia de profil Tpu.Tom Sawyer n-ar fi mandru.

| Chαяtreux a răspuns:

Vrei sa spui ca ai ganglionii limfatici umflati. Nu este nimic grav. Eu ma confrunt cu asta de cand ma stiu. Umflarea acestora vesteste o infectie. De exemplu, daca ii ai pe gat, posibil sa ai o infectie in gat, la amigdale, sau masele cariate.
Deci in concluzie, daca este grav si vrei sa stai linistit mergi la un control, nu se intampla nimic. Dar sigur nu e grav big grin

| IonCucu explică (pentru Chαяtreux):

Dar nu ii am pe gat, ii am in gat

| Chαяtreux a răspuns (pentru IonCucu):

Pai da, de la o infectie au aparut. Probabil ai probleme cu amigdalele, sau ai luat vreun virus ceva.

| Latinmoon a răspuns:

S-ar putea sa ai rubeola asa am patit si eu am avut ganglionii umflati, gatul rosu si febra...
Roaga-i pe parintii tai sa sune la doctor cat mai repede.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi fost un motiv de ingrijorare sa nu ii ai...