| victorstefan37 a întrebat:

Am iesit afara doar in tricou si era noapte si foarte frig si peste 2 zile am un eveniment foarte important pe care nu pot sa il ratez si mie firca sa nu racesc. Ce pot face pentru a opri raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonima94doll a răspuns:

Ce poti sa faci, bei ceai de musetel caldut, stai la cald in casa si nu strica sa stai cu picioarele in apa calda, fierbine asa cit de tare poti sa suferi, si nu strica sa mai adaugi in apa sare de bucatarie, ajuta. sanatatewinking

3 răspunsuri:
| Yo98 a răspuns:

Dai cu paracetamol sau nurofen

| adelinne98 a răspuns:

Pai cumpara panadol fa-ti un ceai de maciese si manaca lamaie funda?